Kynologická poradna

Informace o nás

 

Clannad s.r.o. - kynologická poradna

 
 
 
Jméno firmy je poněkud netradiční, ale nese jméno nejen hudební skupiny, ale také jméno naprosto jedinečné feny hovawarta Clannad Gasko CS, se kterou jsme měli tu čest prožít úžasných 14 let. Touto formou je pořád s námi a tudíž stále pomáhá vychovávat další štěňata a mladé psy, tak jak to dělala se svými štěňaty a také s dalšími při různých výchovných (nemám ráda pro štěňata a psí dorostence výraz výcvikových) akcích.

Kdo se Vám vlastně bude věnovat

 

Dobrý den,
 
Doufám, že nabídka naší kynologické poradny Vás zaujala natolik, že chcete vědět něco i tom kdo se Vám a Vašemu psovi bude věnovat. Především, nebereme si psiska na výchovu k nám. Proč ? to je na delší vyprávění….. Mou snahou je naplnit náš stanovený cíl (je v samostatné části webu)
 
Sepisování životopisu nikdy nebyla má silná stránka. Více snad také napoví „ doporučení“ (najdete v samostatné části webu)
 
Snad jako každé dítě jsem toužila po přítomnosti psa. Té mi bylo dopřáno, na můj vkus příliš pozdě, a to v mých 14ti letech. A tehdy to začalo. Nebo vlastně ještě o trochu dříve. Má touha byla obrovská a mí rodiče si toho nemohli nevšimnout. Podmínkou pro to, že si mohu pořídit psa bylo, že složím úspěšně zkoušky na střední školu, a že budu vědět všechno co potřebuji znát, abych psa mohla chovat a vychovávat. Můj táta trval na tom, že si nastuduji veškerou dostupnou literaturu o psech (a té tehdy moc nebylo a dostupná byla poměrně obtížně).Jednou z mála knih byla „Kynologická příručka“ od ing. Dostála a za zmínku také stojí kniha „400 rad pro milovníky psů“ .Nebyla jsem zrovna nejposlušnější dítě na světě, ale tuhle podmínku jsem začala plnit okamžitě a plním jí stále. Dnes máme literatury o psech nepřeberné množství, ale již vím, že informace v nich je nutné dobře třídit a správně používat v praxi.
 
Psi chovám 22 let, za tu dobu jsem se osobně seznámila se specifiky loveckých psů ( cockerspaniel, velschspringerspaniel), společenských psů (pudl), bojových plemen (tosa inu, bandog), pracovních plemen (hovawart). Psiska těchto plemen byli nebo jsou členy mé poměrně početné smečky, v současnosti hlavně dvounohé (jeden manžel, tři děti) a čtyřnohé ( dvě hovawartky a trpasličí pudlice, vlastně do čtyřnohých patří i dvě kočky a jeden králík-beránek). Při konkrétním výčtu zjišťuji, že čtyřnožců je stále více.
 
Jsem členem chovatelských klubů i klubu agility. Mnoho let jsem pracovala pro Hovawart klub jako bonitační referent a člen výboru. Neustále studuji nové výchovné postupy a metody, které aplikuji a ověřuji si jejich účinnost na svých psech. Pořádala jsem společně s manželem 7 ročníků letních výcvikových táborů pro štěňata a mladé psi, kde jsem zároveň vedla   výcvik a vychovávala další cvičitele.
 Ve své chovatelské stanici jsem odchovala 64 štěňat. Nejen své psi jsem předváděla a předvádím na výstavách všech typů od krajských přes mezinárodní až po světové.
 
Pokud jste vydrželi číst až sem, tak to shrnu: mám dvaadvacetileté teoretické i praktické zkušenosti s výchovou i převýchovou psů, s předváděním na svodech a výstavách, s odchovem a socializací štěňat , s respektováním a zařazováním psů do smečky a jsem připravena je předávat .
 
Lucie Makovcová

 

Vyhledávání

Kontakt

Lucie Makovcová 731 485 873